Nesër takimi Thaçi-Vuçiç

16:34 | 17/07/201816:340

Zëdhënësja e shefes së diplomacisë së Jashtme të BE-së, Maja Koçijançiç, nënvizon se është me rëndësi, që dialogu Kosovë-Serbi të intensifikohet. Ajo bën me dije se në takimin e nesërm do të diskutohet progresi i arritur mbi marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve, por edhe do të intensifikohet puna për marrëveshjen gjithëpërfshirëse.

Koçijançiç ka konfirmuar se mëngjesin e së mërkurës, me ndërmjetësim të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, do të takohen homologët Thaçi dhe Vuçiç. Ndërkohë, në Bruksel do të jenë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Ata pritet të marrin rekomandimin pozitiv për liberlizimin e vizave./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono