Nëna e Kostandinos Kaçifas flet për mediat greke

10:40 | 29/10/2018

Mamaja e Kostandinos Kaçifa, i cili u vra mesditën e së dielës në Bularat të Gjirokastrës nga forcat RENEA ka folur për mediat greke. Mes lotëve ajo shprehet se djali i saj ka qenë i pafajshëm dhe se shqiptarët nuk i duan minoritetin.

“Pse duhet të vrisnin fëmijën tim? Ai ishte i gëzuar sepse do zbukuronte shkollën më 28 Tetor për të nderuar heronjtë. Shqiptarët nuk e duan minoritetin”, thotë nëna e Kaçifas.

“Nuk e dua më jetën, pa fëmijën tim, pa shpirtin tim”, thotë ajo, ndërsa më pas ndërpritet linja.

Dy motrat e Kostandinos Kaçifa, të cilat jetojnë në Athinë kanë shkuar në Bularat gjatë natës për të mbështetur nënën e tyre.

Të dielën, Kostandinos Kaçifa qëlloi me armë në drejtim të forcave të policisë. Pasi këta të fundit i bënë thirrje për të ndaluar, ai nuk u dorëzua dhe sipas Policisë së Shtetit u neutralizua më pas nga forcat RENEA./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono