Nën hetim pasuria e deputetit të PS Ervin Bushati

16:35 | 13/03/201916:350

Gjykata e Apelit Tiranë ka pranuar padinë e bërë në Tetor të 2018 nga Partia Demokratike e cila akuzon deputetin e Partisë Socialiste Ervin Bushati për fshehjen të pasurisë. 2 javë pas kallëzimit të bërë nga selia e Partisë Demokratike Prokuroria e Tiranës i mbylli hetimet edhe pse gjykata e shkallës së parë kishte urdhëruar që të vazhdonte procesi hetimore ndaj Bushatit. Prokuroria e kundërshton vendimin dhe bën ankimin në Gjykatën e Apelit, por kjo gjykatë vendosi që të rihapet çështja dhe të nisni edhe menjëherë hetimet për pasurit e Bushatit. Partia demokratike e akuzon Ervin Bushatin për fshehje dhe mos justifikim pasurie, në kallëzimin e PD thuhet se Bushati nuk justifiko 7 pasuri të paluajtshme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono