Negociatat me kushte mes Ramës e Bashës

13:34 | 23/06/2018

Hapja e negociatave të anëtarësimit me Bashkimin Europian, u lidh fort javën politike që lamë pas me aludimet se në këmbim, Shqipëria do pranojë një kamp refugjatësh në territorin e saj. Llogaritë politike të nisura në Europë, u eksportuan në Tiranë, duke ndezur akuzat e opozitës ndaj kryeministrit Rama. Politika në ABC News na sjell dritëhijet e interesave europiane, por edhe atyre të Tiranës zyrtare, në një proces me pritshmëri të larta për shqiptarët. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono