Në Vlorë zbarkojnë rusët dhe polakët

15:45 | 17/08/201915:450

Ketë fundjavë në bregdetin e Vlorës po pushojnë shumë turistë rusë dhe polakë. Ata thonë për ABC News se do te rikthehen sërish në Shqipëri për të shijuar plazhet.

Italianët, rusët dhe polakët kanë zgjedhur të pushojnë gjysmën e dytë të Gushtit në Vlorë.

Ata vijnë për herë të parë në Shqipëri dhe dëshirojnë të kthehen sërish.

Deti u duket i mrekullueshëm dhe çmimet të arsyeshme.

Përveç të huajve ky bregdet po frekuentohet edhe nga vendasit.

Pushuesit po shfrytëzojnë temperaturat e larta për të shijuar ditët e fundit me diell të këtij sezoni turistik./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono