Në Vlorë bëhet plazh dhe në dimër

13:21 | 07/01/2018

Këtë fundjavë po bën ngrohtë dhe kjo ka ndihmuar dashamirësit e detit për tëe plazhuar. Në Vlorë ABC News u takua me ish notarët e parë për këtë vit.

Është pak më ngrohtë dhe këta burra vrapuan në det.
Në Vlorë nuk është apsak çudi të lahesh në dimër.
Janë plazhistët e parë për 2018-n.
Joni është i mrekullueshëm në çdo stinë.
Jo vetëm nga Vlora por edhe nga Fieri për të kaluar një fundjave ndryshe në breg të detit.
Rrapo Taho një emër i njohur në Vlorë. Ish futbollist i Flamurtarit bashkë me ish sportistin tjetër fierak, Kastriot Tajari e duan detin.
Vlora është e bukur në verë dhe në dimër.
Ndaj sapo qytetarët ndjejnë rritje të temperaturave, nisen drejt plazhit.
Mjafton pak Diell dhe kënaqësinë e Jonit e ndjen edhe në janar./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono