Në tarracën e pallatit për të vjedhur, kapet “akrobati” shqiptar

20:12 | 09/09/201820:120

Një 17-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia në Itali për vjedhje.

Në momentin që u pa nga agjentët, ai po zbriste nga tubat e një pallati në Bolonja.

Identiteti i të riut “akrobat” nuk bëhet i ditur, por mësohet se ngjarja ka ndodhur në orët e para të së shtunës së 8 Shtatorit.

Gjithçka nisi pas njoftimit në polici nga dy banorë, të cilët kishin parë një person që po zvarritej në tarracë. Kur njëri prej tyre kishte bërtitur, hajduti ishte larguar me shpejtësi.

Agjentët pas kontrollit në zonë zbuluan të riun në një pallat tjetër, teksa ky i fundit po zbriste duke u kacavjerrë nëpër tuba.

Më pas ai u ndalua, ndërsa në tarracën e një apartamenti, autoritetet gjetën një çantë shpine, ku brenda ishin fshehur bizhuteri, një orë dore, një celular dhe një një tablet që vlenin në një total prej 2000 eurosh.

Ndërkohë pas arrestit, “akrobati” shqiptar u dërgua në një qendër për minorenët./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono