Në stadiumin “Arena Kombëtare” ka nisur puna për shtrimin e tapetit të gjelbërt

22:30 | 11/09/201922:300

Në stadiumin “Arena Kombëtare” ka nisur shtrimi i tapetit të gjelbërt. Punimet në impiantin më modern në Shqipëri janë drejt fundit, ndërkohë që parashikohet të jetë gati për ndeshjen Shqipëri-Francë.

Punimet në stadiumin “Arena Kombëtare” janë drejt fundit.  Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar pamje të reja nga impianti më modern në Shqipëri. Aktualisht punimet janë në fazën finale ndërkohë që ka nisur shtrimi i tapetit të gjelbërt dhe pritet të përfundojë brenda pak ditësh. Fusha  do të jetë plotësisht gati vetëm pas një muaji. Shtëpia e re e Kombëtares ka një kapacitet prej 22 mijë spektatorësh. Stadiumi parashikohet të jetë gati për sfidën Shqipëri-Francë në datën 17 nëntor. Më herët FSHF kishte lënë si afat muajin shtator, afat që skadoi pas vonesave në punime. Kostoja e ndërtimit të stadiumit “Arena Kombëtare” kap vlerën 75 mln euro. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono