Në Shkurt rinisin punimet për By Passin e Vlorës

16:20 | 19/01/201916:200

Shumë shpejt pritet të fillojë puna për ndërtimin e By Passit të Vlorës. Investimi prej 35 milion euro me fondet e BE-së do t’i japë fund problemit të qarkullimit për Vlorën dhe jugun e vendit sidomos gjatë sezonit turistik.

Në fillim të muajit Shkurt është parashikuar të nisë puna për By Passin e Vlorës. Firma e cila ka fituar tenderin është vendosur pranë kantierit.

Investimi nis në fundin e autostradës Levan-Vlorë dhe përfundon në afërsi të Orikumit, duke i dhënë përparësi dhe zgjidhje të rëndësishme problemit të qarkullimit.

Bëhet fjalë për një gjatësi rreth 30 km dhe realizohet me fondet e BE-së, prej rreth 35 milion euro.

Një investim i rëndësishëm për Vlorën dhe gjithë Jugun e vendit,

Projekti ishte parashikuar të përfundonte në Dhjetor të vitit 2017, por për shkak të ndërprerjes së punimeve, afati tashmë është shtyrë, dhe nuk ka një datë për mbarimin e tij . Kontraktori i parë i punimeve, tashmë i largbuar nga Shqiperia ishte  kompania italiane Serenisima./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono