Në Qafë Thanë automjetet lëvizin me zinxhirë

09:51 | 09/01/2019

Një tjetër qark që po përballet me shumë vështirësi nga dëbora është Elbasani. Në segmentet rrugore që lidhin fshatrat me qytetet është e detyrueshme të lëvizet vetëm me zinxhirë.

Në fshatrat malore të Gramshit nuk është zhvilluar mësim pasi ka qenë e pamundur që nxënësit të çajnë dëborën. E vështirë ishte dhe udhëtimi për në këto shkolla i arsimtarëve. Në Qafë Thanë po punohet me borëpastruese dhe hidhet vazhdimisht kripë e skorje.

Këtu automjetet qarkullojnë me zinxhirë. Probleme me ngricën dhe dëborën ka dhe në fshatra të thella malorë që lidhin Polisin, Rrajcën, Sopotin, Fushë Studenin, Lunikun, Stëblevën etj. me qytetet Prrenjas e Librazhd./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono