Në pritje të seancës së jashtëzakonshme parlamenatre në Kosovë

11:09 | 06/09/201811:090

Dhe pse e parashikuar të niste në orën 10:00 të paradites së sotme, seanca e jashtëzakonshme parlamentare në Kosovë nuk ka nisur ende. Sipas mediave koavare aktualisht në sallë ndodhen 45 deputetë, nga LDK-ja, VV-ja dhe PSD-ja.

Përmes kësaj seance të jashtëzakonshme opozita po tenton të miratojë një rezolutë që do të ja ndalonte Presidentit Thaçi udhëheqjen e bisedimeve me Beogradin.Opozita në vend synon miratimin e një resolute e cila i ndalon presidentit Thaçi që të diskutojë për çdo ndryshimi territorial të vendit. Lideri i Partisë Lidhja Demokratike e Kosovës që është dhe inciatore e kësaj resolute, Avdullah Hoti, i ka bërë apel deputetëve që të marrin pjesë në seancë për të votuar rezolutën. Nga ana e tij dhe kryetari i parlamentit, Kadri Veseli, i ka bërë apel kreut të shtetit që të mos negociojë për kufijtë me palën serbe në takimin në Bruksel në 7 shtator./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono