Në kërkim ndërkombëtar si mafioz në Itali, kapet Kolgjini në Shijak

10:54 | 12/01/2018

Një i fortë nga Shijaku është vënë në pranga për hesap të drejtësise italiane. Ai është një person i rrezikshëm, i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Sipas njoftimit zyrtar është arrestuar  52-vjeçari Agim Kolgjini, banues në Shijak, me qëllim ekstradimin e tij drejt Italisë.

Uniformat blu bëjnë me dije se ndaj personit të ndaluar është lëshuar një urdhër-arrest nga Gjykata e Gjenovës në Itali, pasi mbi të rëndojnë akuza shumë të rënda. Kolgjini akuzohet për pjesëmarrje në organizatë të tipit mafioz, si dhe për ndihmë e shfrytëzim prostitucioni.

Pas arrestimit në vendin tonë, 52-vjeçari shqiptar do t’i dorëzohet drejtësisë italiane, ku pritet të përballet me akuzat./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono