Në gjimnazin “Janaq Kilica”, aty ku tradita nuk del jashtë kohe

14:40 | 22/03/201914:400

Shkolla e mesme “Janaq Kilica” në Fier vazhdon të jetë e preferuar nga nxënës dhe mësues. Pas 63 vitesh eksperiencë gjimnazi elitë mbledh nxënës nga Fieri dhe qytetet fqinje duke ruajtur statusin e njërës prej shkollave më të mira në vend.

Kanë përgatitur gjithçka vetë, brenda 3 ditëve, bazuar në një ide.  Këta janë nxënës të njërit prej gjimnazeve më të mirë në vend. Me nota festive po japin një leksion që shpjegon si e vjetra mund të jetë trend dhe traditë njëkohësisht

Vetë shkolla e mesme “Janaq Kilica”, është shembulli tipik i traditës që nuk vjetrohet. Për nxënës dhe mësues të jesh pjesë e këtij gjimnazi, është  shumë më tepër se mësimdhënia apo një diplomë gjimnazi.

Një emër i mirë, shoqëruar me hapësira dhe infrastrukturë moderne, e bën gjimnazin e parë të Fierit edhe të shumëkërkuar. Çdo përpjekje për të studiuar këtu, ja vlen.

Gjimnazi “Janaq Kilica” ka aktualisht 1100 nxënës dhe një staf prej 65 mësuesish. Është ndër shkollat e mesme më të mëdha dhe me rezultate me të mira në shkallë vendi.

Valbona Daci gazetare e ABC News

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono