Në ballkon për të vjedhur, por policia u bllokon shqiptarëve të gjitha rrugët

09:40 | 16/07/201909:400

Dy shqiptarë janë vënë në pranga në Itali pasi tentuan të vidhnin në një ndërtesë. Siç shkruajnë mediat ishte një kalimtar, i cili pikasi në mes të natës në ballkonin e një pallati dy të rinjtë e moshave 30 dhe 36-vjeçare, identiteti i të cilëve nuk është bërë publik. Ai lajmëroi menjëherë autoritetet, të cilët rrethuan pallatin.

Në momentin që ata shkuan në vendin e ngjarjes, dy të rinjtë po provonin të hapnin me kaçavide dritaren e një agjencie sigurimesh që ndodhej në katin e dytë të pallatit.

Pasi panë që patrullat e policisë i bllokuan të gjitha rrugët, shqiptarët u vetëdorëzuan tek autoritetet. Mësohet se 30-vjeçari ishte arrestuar për parë në Monza për një vjedhje./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono