Në arrati prej 10 vitesh, arrestohet 42-vjeçari

13:58 | 12/07/2018

Pas 10 vitesh arrati prangoset në kryqytet një 42-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar për “Vrasje me dashje e kryer në bashkëpunim”. Ylli Vangjelaj,për t’i shpëtuar kapjes përdorte gjeneralitetet e vëllait të tij Fatmir Vangjelaj, të dy banues në Vlorë.

Vrasja për të cilën është dënuar 42-vjeçari ishte kryer në Itali në vitin 1999, si porosi e një grupi kriminal, ku u ekzekutua një shtetase ekuadoriane, e cila dyshohej se punonte si prostitutë. Gjykata italiane e kishte dënuar me 23 vite burg Ylli Vangjelaj.

Këtë vendim autori do ta kryejë në Vlorë, pasi Gjykata e Rrethit bregdetar ka njohur vendimin penal të zhvilluar në Itali, duke lënë në fuqi dënimin me 23 vite burg./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono