Në Angli e bëjnë të kryer, Arteta i merr një lojtar Guardiolës

12:42 | 14/01/202012:420

Merkato në Angli po ecën me ritme të ngadalta, por në ditët e ardhshme priten disa lëvizje “big”. E përditshmja prestigjioze britanike, The Sun, ka lëshuar bombën sot, duke raportuar se mbrojtësi i Manchester Cityt, John Stones, i ka komunikuar dëshirën për t’u larguar Pep Guardiolës.

Futbollisti anglez kërkon të largohet nga “Qytetarët” dhe të ribashkohet me Mikel Artetën tek Arsenali. Me “Topçinjtë”, Stones i ka minutat të sigurta dhe kjo është pikërisht ajo që mbrojtësi kërkon, duke pasur parasysh edhe Europianin e kësaj vere. Stones dhe Arteta kanë marrëdhënie shumë të mira me njëri-tjetrin.

Guardiola nuk e sheh si titullar dhe kjo gjë ka acaruar jo pak ish-futbollistin e Everton, që konsiderohej një talent i madh deri dy sezone më parë. Arteta i ka kërkuar drejtuesve të Arsenalit të ndërhyjnë në merkato për të sjellë një mbrojtës në “Emirates Stadium” dhe John Stones duket alternativa e duhur. /abcnews.al

 

John Stones

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono