Ndryshimi mes La Liga dhe Premier League? Kepa tregon diferencat

19:24 | 20/09/201919:240

Kepa Arrizabalaga u bë portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit verën e shkuar, ku u transferua për 71 milionë paundë nga Athetic Bilbao te Chelsea. 24-vjeçari konsiderohet si një nga portierët më të mirë në botë dhe bëri një sezon debutues shumë të mirë me Blutë e Londrës.

Tani, Kepa ka nisur sezonin e dytë me Chelsea dhe në një intervistë për mediat britanike, ka treguar ndryshimin mes kampionatit anglez dhe La Ligas. Në fjalën e tij, gardiani spanjoll tha: “Në La Liga, njerëzit nuk të gjykojnë me anë të rrjetave të paprekura, por sa gola pëson në fund të sezonit”.

“Ndërsa në Premier League, i japin shumë rëndësi faktit që duhet ta mbajmë rrjetën e paprekur. Këtu të gjithë lojtarët, nga sulmuesi e deri te ne portierët, mbrojmë me të gjitha forcat që të mos pësojmë gol”, tha mes të tjerash Kepa./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono