Ndryshimet në Kodin e Procedurës, flasin juristët

17:20 | 12/03/201817:200

Problemet që janë hasur gjatë vënies në zbatim të ndryshimeve që ka pësuar Kodi i Procedurës mblodhën në një tryezë diskutimi gjyqtarë, prokurorë e avokatë.

Sipas kryetares së Gjykatës së Tiranës, Enkelejdi Hajro, ndryshimet nuk janë paraprirë nga një studim i detajuar që do të ndihmonte mirëimplementimin e tyre.

Kryegjyqtarja përmendi probleme të infrastrukturës në dhomën penale, si edhe fluksin e madh të çështjeve, me të cilën përballen gjyqtarët e Tiranës. Ndërsa avokati Jordan Daci, evidentoi probleme ligjore, sipas tij, në ndryshimet që ka pësuar Kodi i Procedurës./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono