Ndryshim plani për “El Clasico”-n, zbulohen dy opsionet

22:43 | 16/10/201922:430

“El Clasico” akoma nuk dihet ku dhe kur do të luhet. Kjo situatë është krijuar për shkak të situatës politike në Katalonjë. Protestat janë bërë masive dhe janë bllokuar shumë rrugë. Nisur nga e gjithë kjo, sot në mediat spanjolle u raportua se Barcelona dhe Reali i Madridit do ta zhvillonin ndeshjen e parë mes tyre në “Santiago Bernabeu”.

Ky ndryshim nuk lejohet me rregullore dhe ka rënë poshtë si teori. Sipas gazetarit Manu Carreño, pritet që “El Clasico” të shtyhen për një datë tjetër dhe të mos zhvillohet më 26 tetor. Së fundmi kanë dalë edhe dy datat.

Plani është që Barcelona-Real të luhet më 4 ose 18 dhjetor, brenda fazës së parë të kampionatit. La Liga u ka kërkuar klubeve të dorëzojnë raportet e tyre dhe Autoriteti i Garës me shumë mundësi do të vendosë nesër se kur do të luhet “El Clasico” e parë për këtë vit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono