Ndriçim Kulla intervistë në ABC News

22:25 | 11/01/201822:250

I ftuar në studion e ABC News me gazetaren Bruna Çifligu, studiuesi, publicisti dhe botuesi Ndriçim Kulla. Diskutim për shpalljen e vitit 2018 nga qeveria si viti i përkujtimit të 550 vjetorit të vdekjes së Skënderbeut. Ky festim lidhet dhe me një autor dhe albanolog me famë botërore, i cili pjesën më të madhe të veprave të tij dhjetra vellimshme ia ka kushtuar heroit tonë kombëtar dhe epokës së tij. At Xhuzepe Valentini ose siç thërritet me emer të shqiptarizuar Zef Valentini është sjellë në qendër të bisedës me anë të një nga njohësit më të rrallë të tij./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono