Ndotja e lumit Buna, Klosi: Grup pune për pastrimin e mbetjeve

11:54 | 12/10/201911:540

Dy ditë pasi “Abc News” denoncoi ndotjen në lumin Buna ministria e Turizmit dhe Mjedisit ka ngritur një grup pune për pastrimin e plotë të zonës.

Një sasi e konsiderueshme pulash të ngordhura është groposur sipas të gjitha kushteve higjenike.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi shkoi për të inspektuar situatën nga ku tregoi se kanë nisur hetimet për gjetjen e shkaktarëve të këtij krimi mjedisor.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit paralajmëroi bizneset, pushtetin lokal dhe qytetarët se kushdo që do të depozitojë mbetje në brigjet e lumenjve do të përballet me ligjin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono