Ndjesa e trajnerit, Kovac: Gabova me Muller, kemi sqaruar gjithçka

17:11 | 17/10/201917:110

Thomas Muller do të ketë shanset e tij për t’u aktivizuar kur të kemi mungesa“, u shpreh Niko Kovac përpara ndeshjeve të kombëtareve. Kjo deklaratë e ka befasuar sulmuesin dhe tifozët e Bayern Munchen.

30-vjeçari ka humbur postin e titullarit dhe nuk e përjashton një largim nga klubi i zemrës. Rummenigge ishte i pari që tentoi të qetësonte situatën, duke mohuar largimin e Muller. Tani ka ardhur edhe ndjesa e trajnerit të ekipit bavarez.

Ishte një gabim i imi. Nuk arrita të shpjegohem mirë. Thomas është futur si zëvendësues në ndeshjet e fundit dhe kjo tregon se nuk kam qëllime të këqija kundrejt tij. Bisedova me lojtarin një ditë pas deklaratës dhe sqaruam gjithçka. Gabova me atë deklaratë, por lojtari më mirëkuptoi“, përfundon trajneri kroat i Bayern Munchen. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono