“Ndihem i pandalshëm”, Aubameyang është kandidat për “Topin e Artë”

18:22 | 21/10/201918:220

Pierre Emerick-Aubameyang u shpall lojtari më i mirë në Premier League në muajin shtator, vlerësimi i dytë për të gjatë karrierës së tij në futbollin anglez. Me skuadrën e Arsenalit, Aubameyang ka qenë në formë të shkëlqyer, duke i dhënë shumë pikë “Topçinjve” me golat e tij.

Aktualisht, bomberi nga Gaboni është i treti në renditjen e golashënuesve, me 7 gola, por ka një ndeshje më pak se Aguero dhe Tammy Abraham, që renditen para tij me nga 8 gola.

Sot, Auba do të ketë mundësinë të marrë kreun nëse gjen golin kundër Sheffield United, sfidë që do të luhet në orën 21:00. Para kësaj sfide, 30-vjeçari tha: “Nuk e di nëse ky është momenti më i mirë në karrierën e time, por padiskutim ndihem shumë mirë.

Jam në një formë fizike optimale dhe ndihem i lirë në fushën e lojës. Do të mundohem të ruaj të njëjtin nivel. Dua vetëm të ndihmoj Arsenalin të arrijë të gjitha objektivat, shënoj apo jo”, përfundoi ylli i “Topçinjve”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono