Ndeshjet e sotme në Botëror, spikat Portugali-Spanjë

11:46 | 15/06/201811:460

Sot do të luhen tri ndeshje në Kupën e Botës në Rusi. Në orën 14:00 zhvillohet takimi i dytë i Grupit A, mes Egjiptit dhe Uruguajit. Për skuadrën egjiptiane, enigma më e madhe është aktivizimi i lojtarit kryesor Mohamed Salah, i cili sipas trajnerit duhet të jetë i gatshëm.

Në orën 17:00, fillojnë ndeshjet e grupit B, me atë mes Marokut dhe Iranit. Ky takim do të luhet në stadiumin e Shën Peterburgut dhe favorite është skuadra marokene.

Gjithsesi, me më shumë interes pritet takimi i orës 20:00 në stadiumin e qytetit të Soçit, Portugali-Spanjë. Ky është një derbi i gadishullit Iberik dhe përballë do të jenë disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit. Cristiano Ronaldo do të luajë kundër shokut të tij tek Reali i Madridit, Sergio Ramos.

Spanja jepet favorite, por është e tronditur nga skandali i shkarkimit të trajnerit vetëm dy ditë para ndeshjes së parë të Botërorit./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono