Ndeshja e Solidaritet, flet Magani: Njerëzit të mos vinin për Baggion

23:06 | 13/01/202023:060

Trajneri i Besës, Gugash Magani, është i ftuar në emisionin “Pressing”, në ABC News. Trajneri i mirënjohur foli për ndeshjen e solidaritetit fillimisht, për t’u ndaluar më pas edhe në disa tema tjera.

NDESHJA E SOLIDARITET – “U tha pak më përpara këtu se ne duhet të respektonim kampionët tonë. Unë po flas i fundit për këtë rast pasi nuk dua ta marr përsipër. Jam trajner futbolli dhe nuk mund të bëj opinionistin. Kauza ishte e përkryer, treguam solidaritet të gjithë shqiptarët për fatkeqësinë që na ndodhi. Nuk mund të bëj avokatin e askujt, pasi jam trajner dhe shoh punët e mia, por mund të them që ne patëm në fushë të gjithë kampionët e Shqipërisë, që i kanë dhënë tonin futbollit shqiptar.

Unë nuk po them që do të vinin njerëz në stadium për Baggion, por për të mbështetur njerëzit në nevojë. E para, e dyta: Ne po themi që organizatorët që ishin, thirrën të gjithë lojtarët që mund të jenë nga vitit ’95 dhe këtej. Normalisht, unë mendoj se ne e kemi të vështirë pjesën e solidarizimit. Ne i japim 5 lekë, por nuk paraqitemi vetë personalisht, mendimi im. Ju thatë Igli Tare: Ai luajti një minutë dhe doli. Ne shqiptarët, kur lëmë futbollin, ia fusim gjumit. Kjo është dhe pjesë individuale. Nuk mund të luajë dot Perlat Musta nuk mund të luajë në portë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono