Ndërtimi i aeroportit të Vlorës/ Besart Kadia intervistë për ABC News

14:01 | 03/02/2018

Projekti i qeverisë për ndërtimin e aeroportit të dytë në vend, atij në qytetin e Vlorës, një investim ky prej rreth 100 milionë euro! Çfarë do të thotë ky investim për ekonominë e vendit, kryesisht zonën e Vlorës, a do ketë ndikim ne uljen e çmimit të biletave te fluturimit dhe si do të ndikojë në zhvillimin e turizmit! Për të gjitha këto ka folur në një intervistë me gazetaren Viol Xhafaj drejtori ekzekutiv i Institutit Europian Pashko, Besart Kadia./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono