Ndërpritet energjia në Teatrin Kombëtar, artistët vijojnë të qëndrojnë brenda

14:40 | 24/07/201914:400

Artistët dhe mbështetësit e kauzës kundër prishjes së teatrit Kombëtar kanë vijuar të qëndrojnë brenda godinës edhe pse u ndërpre enegjia elektrike. Ata vijojnë të qëndrojnë ende atje, duke thënë se nuk tërhiqen përpara asnjë presioni.

Ndërkohë, forcat e policisë vijojnë të heqin skenat e vendosura nga mbështetesit, për të penguar procesin e prishjes së Teatrit Kombëtar.

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit, ka bërë rezistencë, ndaj situata vijon të jetë e tensionuar edhe në këto momente. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono