Ndalohen në Kukës 26 irakianë

21:50 | 14/09/201921:500

Policia e Kukësit ka shoqëruar në komisariat 26 irakianë që kishin mbërritur në këtë qytet gjatë pasdites, me qëllim kalimin në mënyrë ilegale të kufirit Shqipëri-Kosovë, përmes Morinit.

Refugjatët janë 13 burra, 5 gra dhe disa fëmijë të moshës 4 -13 vjeç. Policia  po punon për zbardhjen e mënyrës së mbërritjes së tyre në Kukës.

Sipas policisë së Kukësit, dyshohet se ata janë larguar nga qendra e azilkërkuesve në Tiranë./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono