Ndalohen dy persona të shpallur në kërkim

09:28 | 07/07/201809:280

Dy persona të shpallur në kërkim për vjedhje janë ndaluar nga Policia e Lushnjes.

Ata janë Nuri Hatija, 21 vjeç dhe Eduart Sharka, 23 vjeç, të dy banues në Lushnje.

“Ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnje me vendimin e datës 31.05.2018 i ka dënuar me 4 muaj burg, për veprën penale “Vjedhje” , e kryer në bashkëpunim, parashikuar nga Neni 134/2 i  Kodit Penal”, shkruhet në njoftimin e Policisë.

Hatija dhe Sharka në bashkëpunim me njëri-tjerin në 30 Shtator të vitit të kaluar i kanë vjedhur një sasi të konsiderueshme lekësh një 30-vjeçari./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono