Ndahet nga jeta ish-ministri Luan Hajdaraga

12:22 | 30/07/201812:220

Ka ndërruar jetë ish-ministri dhe deputeti socialist, Luan Hajdaraga, në moshën 69-vjeçare. Hajdaraga humbi betejën me sëmundjen e papritur. Në muajin Mars të këtij viti, ai pësoi ishemi masive në tru. Ish-ministri i Mbrojtjes dërgua për mjekim në Turqi. Qeveria shqiptare akordoi një shumë prej 1.9 milionë lekësh për trajtimin e tij mjekësor.

Pas mjekimit, ai ishte kthyer në Shqipëri, duke vazhduar kurimin. Me gjithë trajtimet disa mujore paraditen e sotme Luan Hajdaraga ndërroi jetë në urgjencën e QSUT-së.

Luan Hajdaraga nga viti 1998 deri në vitin 2000 ai ka qenë Ministër i Mbrojtjes. Për shumë vite ai ka qenë edhe nënkryetar i Partisë Socialiste. Një figurë mjaft e njohur në politikën shqiptare Luan Hajdaraga ka mbajtur një seri postesh të larta qeveritare dhe partiake në PS, si dhe ka qenë edhe deputet i kësaj force politike./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono