Napolitanët në lot, Lorenco Insigne ka një mesazh të madh për tifozët
NAPLES, ITALY - MARCH 03: Lorenzo Insigne of SSC Napoli reacts during the Serie A match between SSC Napoli and Juventus at Stadio San Paolo on March 3, 2019 in Naples, Italy. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

11:59 | 21/01/202011:590

Napoli nuk është në periudhën e tij më të mirë. Shkarkimi i Ancelottit, problemet mes lojtarëve dhe presidenitit De Laurentis janë disa nga problemet që klubi napolitan ka kaluar këtë sezon. Sikur të mos mjaftonin këto, në fundjavë erdhi dhe humbja e radhës në kampionat. Napoli humbi 1-2 në shtëpi kundër Fiorentinës, duke i dhënë një tjetër goditje tifozëve.

Humbjen e fundit në ‘Sao Paulo’ e përjetoi shumë keq një fëmijë në shkallët e stadiumit, pasi në fundin e takimit ai shpërtheu në lot. Kjo video u bë virale në rrjetet sociale dhe pati shumë reagime, ku nuk mungoi dhe një reagim nga kapiteni napolitan, Lorenco Insigne. Italiani postoi një video në ‘Instagram’, ku ka disa fjalë për tifozin e vogël të Napolit.

”Përshëndetje Mario. Më vjen keq që ti po qaje në fund për rezultatin. Ne të premtojmë se duke filluar nga ndeshja e radhës dhe deri në fund do të zhvillojmë një kampionat më të mirë. Ne të presim sërish në stadium për të buzëqeshur dhe për të festuar së bashku fitoret,” deklaron Insigne në video-mesazhin e tij për Marion. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono