Napoli nën gjurmët e Icardi-t

18:00 | 05/07/201918:000

Skuadra e Napolit i ofron Icardi-t një page prej 10 milionë euro neto në sezon. Bardhekaltërit kanë konkurrencën e Juventusit për shërbimet e 26-vjeçarit argjentinas.

Mauro Icardi është futbollisti që ka trazuar merkaton në futbollin italian. Problemet tek skuadra e Interit kanë dhënë një efekt zinxhir në merkaton e dy klubeve të tjera, Juventus dhe Napoli.

Corriere dello Sport i kushton një artikkul kalimit të argjentinasit tek skuadra e Napolit. Sipas të përditshmes italiane, skuadra bardhekaltër ka ndërhyrë në bisedimet mes Juventusit dhe klubit të Interit.  Presidenti i Napolit Aurelio de Laurentis i ka ofruar Mauro Icardit një pagë prej 10 milionë euro në sezon.

Një shifër më e lartë nga ajo që ofron Juventus. Icardi është një dëshirë e vjetër e numrit një të nënkampionëve të Serisë A pasi e kërkoi me ngulm në verën e vitti 2016 për të zëvendësuar Gonzalo Higuan, i cili u transferua tek skuadra e Juventusit.

Mediat italiane rapotojnë se për të arritur tek akordi me skuadrën italiane, drejtuesit e skuadrës së Napolit mund të përfshijnë në tratativa edhe kartonin e ndonjë futbollisti ku në skenë është shfaqur emri i mbrojtësit kuqezi Elseid Hysaj.

Klauzola e Mauro Icardit është 110 milionë euro, por rendimenti i ulët që tregoi në sezonin e kaluar me Interin e ka ulur ndjeshëm vlerën e kartonit dhe Inter mund të pranojë edhe një oferte prej 60 milionë euro që është edhe shifra ku është ndalur skuadra e Juventusit.

Largimi i Ikardi-t është i pashmangshëm nga skuadra e trajnerit Antonio Conte i cili ka vendosur veton për 26-vjeçarin dhe destinacioni i ri me shumë mundësi do të jetë sërish në Serie A./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono