Nano sqaron shqiptarët e Kosovës: Nga e mora termin “Provokacija”

22:31 | 10/05/201922:310

Prej dy sezonesh tashmë, Mustafa Nano drejton emisionin “Provokacija” në ABC News.

Por ky emër nuk ka pasur shumë pëlqime nga qytetarë të Kosovës, të cilët e lidhin atë me serbishten. Por puntatën e sotme, teksa të ftuar në studio kishte deputeten kosovare, Duda Balje, ai ka sqaruar nga e ka marrë termin “Provokacija”.

“Mua më qortojnë shumë për këtë emrin “Provokacija”. Më qortojnë shumë, më konsiderojnë si tradhtar. Më thonë pse ke marrë këtë emër. Unë do i them kosovarëve që termin “Provokacija” nuk e kam marrë nga gjuha serbe, e kam marrë nga gjuha boshnjake. Me boshnjakët s’keni gjë”, tha ai.

Ndërkohë, deputetja Duda Balje, e cila përfaqëson në Kosovë komunitetin boshnjak tregoi me shaka se kur miqtë e saj e morën vesh që do shkonte në emisionin “Provokacija” të Mustafa Nanos i kanë thënë që të mos shkonte.

“Me thënë të drejtën, kur kam thënë që do vij sot këtu gjysma e shokëve më kanë thënë ‘mos shko’”, tha me humor deputetja./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono