Naftëtarët e rafinerisë së Ballshit sërish në protestë

09:41 | 07/01/2019

Për të tretën herë radhazi  naftëtarët e Ballshit kanë dalë në protestë.

Mosmarrëveshjet për shitjen e naftës bruto si lëndë e parë për Uzinën e Ballshit kanë çuar në pezullimin e punës.

Janë me shumë se 1000 punonjës që po protestojnë.

Prodhuesi më i madh në vend Bankers Petrolium nuk pranon t’ia shesë kompanisë Tosk Energy që administron Uzinën e vetme të përpunimit të naftës në vend.

Ndërkohë Bankers e eksporton naftën bruto jashtë vendit.  Pak ditë më parë Autoriteti i Konkurencës ka urdhëruar që kjo kompani të zbatojë kontratën për furnizim me naftë të rafinerisë së Ballshit. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono