Myslim Murrizi drejton për herë të parë seancën plenare

11:30 | 30/05/201911:300

Myslim Murrizi  është ulur për herë të parë në karrigen e kryeparlamentari, pas emërimit të tij si nënkryetar i Kuvendit. Ai ka marrë sot drejtimin e një seance plenare, pasi kryetari Gramoz Ruçi u largua për të pritur kreun e delegacionit të BE Soreca i cili do i dorëzojë progres-raportin.

Murrizi e nis drejtimin e seancës me një batutë drejtuar deputetit Ralf Gjoni : “Po të jap dy minuta kohë për replikë meqë është hera ime e parë në këtë karrige”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono