Mustafa: Nëse nuk arrihet marrëveshja, Kurti duhet të gjejë zgjidhje tjetër për formimin e qeverisë

16:14 | 19/01/202016:140

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar për mediat në Kosovë se nuk do të ketë takime të tjera me Albin Kurtin nëse nuk ka dakordësi për arritjen e një marrëveshjeje.

Mustafa theksoi se LDK ka pasur opsion marrëveshjen me “Vetëvendosjen” dhe nëse kjo nuk arrihet, atëherë Kurti duhet te gjejë një zgjidhje tjetër për formimin e qeverisë.

Kreu i LDK-së thotë se koalicioni mund të arrihet me vullnetin e “Vetëvendosjes”,  e cila sipas tij duhet ta vlerësojë mirë ofertën e fundit.

Mustafa tha gjithashtu se faktorët ndërkombëtarë janë të interesuar që qeveria në Kosovë të krijohet sa më shpejt./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono