Muller drejt largimit? Rummenigge sqaron zërat e merkatos

18:39 | 13/10/201918:390

Mungesa e hapësirave po e shtyn Thomas Muller të mendojë largimin nga Bayern Munchen. Lajmi ka qarkulluar në mediat gjermane gjatë këtyre ditëve, ndërsa sot ka ardhur dhe reagimi i klubit bavarez.

Karl-Heinz Rummenigge, i cili mban postin e shefit ekzekutiv të “gjigantit” gjerman, i ka dhënë fund dilemave të sulmuesit 30-vjeçar, të cilit i përfundon kontrata në vitin 2021.

Raporti me Muller është i pacënueshëm dhe nuk arrij ta imagjinoj largimin e tij në janar. Thomas ka biseduar ballë për ballë me trajnerin Kovac të dielen e kaluar dhe kanë sqaruar gjithçka“, thekson zyrtari i Bayern Munchen për Welt am Sonntag. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono