Mrekullia që po ndodh në çadra, tërmeti e la pa shtëpi, gruaja sjell në jetë foshnjen

08:08 | 03/12/201908:080

Në një kohë kur banesa e tyre u shemb nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor, për familjen Sula nga Manza e Durrësit ka ndodhur mrekullia duke i rikthyer buzëqeshjen.

Ndonëse e strehuar në çadër, në muajin e nëntë të shtatzënisë, Ardjana solli në jetë vajzën e saj Ajsel. Lajmi emocionues është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Statusi:

“Mrekullia e jetës 🙏🏼
Ndërsa familja Sula ka mbetur e pastrehë si pasojë e tërmetit dhe është strehuar në çadrën e emergjencës në Manëz, pak orë më parë ka lindur Ajsel, vajza e tyre 😇 që gëzon shëndet të plotë bashkë me mami Ardjanën 🤗
Ajsel #TiNukDoJeshKurrëVetëm👐🏼🇦🇱”.

Kujtojmë që një tjetër fëmijë i gjinisë mashkull ka ardhur në jetë në spitali e Prizrenit, për shkak se familja ishte strehuar në Kosovë pas shkatërrimit të banesave nga tërmeti.

 

Shtëpia iu shemb nga tërmeti/ Nëna sjell në jetë djalin në spitalin e Prizrenit

/abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono