MPJ greke: Presim sqarime për shpalljen “non grata” të 52 grekëve

20:47 | 09/11/2018

Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë, në një reagim pas vendimit të Ministrisë sonë të Brendshme për shpalljen “Non Grata” në Shqipëri të 52 shtetasve grekë, bën të ditur se pret të marrë sqarime nga Autoritetet shqiptare për këtë vendim.

“Në këtë moment të ndjeshëm presim që pala shqiptare të heqë dorë nga veprimet dhe deklaratat që ngarkojnë më tej atmosferën në marrëdhëniet tona dypalëshe”- thuhet në deklaratën e Ministrisë së jashtme greke.

“Mbetemi të vendosur për ndërtimin e marrëdhënieve të besimit, por presim të njëjtën gjë nga fqinjët tanë” – përfundon deklarata e shkurtër e Ministrisë së Punëve të jashtme të Greqisë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono