MPEJ: E shqetësuar për vrasjet e shqiptarëve në Greqi

15:53 | 05/12/201815:530

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme është njoftuar nëpërmjet ambasadës në Athinë lidhur me gjetjen e pajetë të shtetasit shqiptar Marios Isak, për të cilin shprehu ngushëllimet për familjen dhe të afërmit e viktimës. Kjo është vrasja e katërt e një qytetari shqiptar brenda dy javëve, gjë për të cilën ministria shpreh shqetësim dhe indinjatë të thelluar edhe më për shkak të vonesave në zbardhjen e ngjarjeve nga autoritetet greke.

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme dënon sfondin e ekstremizmit dhe gjuhës së urrejtjes që shoqërojnë ngjarjet në vendin fqinj duke i bërë thirrje autoriteteve greke për frenimin e çdo përpjekjeje ekstremiste për të cënuar sigurinë dhe dinjitetin e shqiptarëve që kontribuojnë në shtetin fqinj./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono