Mourinho: United nuk do renditet as në 6 vendet e para

22:17 | 22/09/201922:170

Manchester United dhe Jose Mourinho po shndërrohen dita-ditës në rivalë. Që nga shkarkimi i tij në muajin dhjetor të vitit të shkuar, Mou e ka kritikuar shpeshherë klubin e “Djajve të Kuq”. Sot, i ftuar në studiot e Sky Sport, strategu portugez ka lëshuar një deklaratë që ka krijuar jo pak polemika.

“Manchester United është në telashe të mëdha, vështirë se do të renditen as mes gjashtë vendeve të para. Humbja sot ndaj West Ham i nxorri zbuluar. Kanë probleme në mbrojtje, probleme në sulm. Martial, Rashford, Pogba janë të dëmtuar. Nuk mendoj se ky United është United që ka qenë dikur”,- tha mes të tjerash Mou./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono