Mourinho sulmon De Gean: Nuk e meritonte kontratën e re me United!

16:10 | 22/09/201916:100

Jose Mourinho ka qenë i ftuar në studiot e Sky Sport, ku ka analizuar takimet e sotme të Premier League, si dhe ka folur për disa tema të tjera. Tekniku portugez u pyet në lidhje me David De Gea, i cili pak ditë më parë, rinovoi kontratën me Manchester United, duke u bërë një nga futbollistët më të paguar në Europë.

Në fjalën e tij, Mourinho tha: “De Gea nuk e meritonte atë kontratë të re. Manchester United ka gabuar duke i ofruar një rrogë shumë të majme. David nuk kishte ku të shkonte, të gjitha dyert për të u mbyllën. Reali mori Courtois, Barcelona ka Ter Stegen, PSG firmosi me Navas. Manchester United mund të rinovonte edhe më me pak para se aq”, tha mes të tjerash ish-trajneri i “Djajve të Kuq”.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono