Mourinho: Pogba nuk ishte i vetmi problem te Manchester Utd

22:45 | 15/05/2019

Trajneri portugez Jose Muorinho ko folur sërish rreth të kalurës së tij tek Manchester United. Luzitani tha se Pogba nuk ishte problemi i vetëm tek ishullorët.

Një ndër trajnerët më të suksesshëm në Europë Jose Mourinho rikthehet të flasë për të kalaurën e tij tek Manchester United dhe problemet në klubin anglez. Luzitani nuk fajëson vetëm Pogba për sezonin e dobët të Manchester por të gjithë lojtarët.

“Tek Manchester United problemet janë të shumta. Nuk mund të them se Pogba ishte i vetmi përgjegjës kur unë isha në stolin e kësaj skuadre. Para se të largohesha nga United deklarova se nëse do ta dërgoja këtë skuadër në vendin e dytë do të ishte arritja më e madhe në karrierën time. Tani tifozët e kuptojnë mesazhin tim. Nuk dua të analizoj atë që ndodhi tek kjo skuadër pasi koha më ka dhënë të drejtë. Unë e them me plot bindje se koha e ka vërtetuar gjithçka dhe se problemet nuk janë zhdukur ende edhe nën drejtimin e trajnerit Solskjaer”, përfundon Jose Mourinho.

Pas largimit të tij, Manchester United iu besua ish-lojtarit të kësaj skuadre Solskjaer, i cili arriti rezultate fantastike, por më pas ekipi pësoi një rënie të pa besueshme./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono