Mourinho me plan të qartë, synon mbrojtësin e Manchester Cityt

17:41 | 16/01/202017:410

Jose Mourinho po kërkon një mbrojtës të djathtë dhe ka nisur nga puna për ta transferuar në Londrën Veriore. Objektivi i trajnerit të Tottenham është Joao Cancelo, i cili la Juventusin verën e kaluar për të kaluar te Manchester City.

Portugezi u vlerësua 60 milionë sterlina nga bardhezinjtë dhe City pagoi edhe 27.4 milionë sterlina përveç kartonit të Danilos. Aventura te kampionët e Anglisë nuk po shkon mbarë dhe nuk përjashtohet shitja e tij në janar.

Bayern Munchen dhe Valencia po e ndjekin me kujdes, ndërsa “Special One” po nxiton. TalkSPORT raporton se trajneri portugez ka telefonuar patriotin e tij për ta pyetur mbi gatishmërinë për të punuar së bashku. Mourinho po tenton të bindë 25-vjeçarin që të pranojë transferimin te Spurs dhe më pas do i paraqitet një ofertë edhe Cityt. /abcnews.al

 

Joao Cancelo


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono