Moti sot dhe nesër

21:44 | 18/11/201821:440

Sipas MeteoAlb, zhvilimi i një qëndre të presionit të ulët atmosferik në brigjet e Italisë sjell mot të paqëndueshëm ne vendin tone ku vranësirat do të jenë prezente në të gjithë territorin, më të dukshme në zonat jugore dhe pjesërish në qendër duke rrezikuar shira të izoluar. Në zonat juglindore do të ketë flokë dëbore. Pasditja dhe mbrëmja vijojne në të njëjtat kushte të paqëndrueshme atmosferike.

E hënë, 19 nëntor 2018
Sipas MeteoAlb, moti i paqëndrueshme vijon në vendin tonë duke bërë që vranësirat të jenë dominante deri në orët e mesditës ku pritet shtim i tyre duke gjeneruar shira në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa reshje dëbore do të bien në zonat malore verilindore – juglindore. Po ashtu, pasditja dhe mbremja mbeten në ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut dhe dëbores në pjesën më të madhe të vendit./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono