Moti: Si parashikohet të jetë sot

07:37 | 18/12/201907:370

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë mbizoteron mot i kthjellët në të gjithë Shqipërinë. POR pasditja dhe kryesisht orët e natës sjellin shtim të vranësirave në territor megjithatë pa rrezikuar reshje në vend.

Temperaturat e ajrit  rriten lehtë në vlerat minimale por ulen në ato  maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 0°C  mëngjesi në zonat malore deri në 18°C mesdita në jugperëndim.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi deri 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono