Moti: Mësoni si parashikohet të jetë sot

08:03 | 21/12/201908:030

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti paraqitet me vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta. Por pasditja zhvillon vranësirat duke sjellë reshje shiu në zonat e ulta e dëbore në zonat malore. Më të konsiderueshme reshjet do të jenë në rajonin verior dhe jugor, ku herë pas-here do të jenë dhe intensive.

Temperaturat e ajrit  mbeten kostante në mëngjes por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C në zonat malore deri në 18°C në jugperëndimore.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 70 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono