Moti i keq/Pas përmbytjes, breshër i fuqishëm në Vlorë

09:52 | 14/02/2018

Pasditen e martë Vlora u përmbyt nga reshjet e shiut, por ditën e sotme ajo është përfshirë nga një stuhi e fuqishme e shoqëruar me breshër. Banorët e kanë patur të vështirë të qarkullojnë orëve të para të ditës, por më pas situata u duk më e qetë. Ndërkohë në det Kapiteneria vazhdon të mbajë të bllokuar anijet e peshkimit. Ato nuk janë lejuar të dalin për lundrim për shkak se deti ka dallgë të fuqishme. Kjo është dita e dytë e pezullimit deri në daljen e një urdhri të ri./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono