Moti i keq në Vlorë/Pezullohet lundrimi

12:22 | 13/02/2018

Është përkeqësuar papritur moti në Vlorë. Era e fortë ka krijuar dallgë të fuqishme në det dhe kjo ka alarmuar Kapitenerinë.

Trageti i linjës Vlorë – Brindizi, ka dalë nga porti, por po qëndron në radë.

Po ashtu edhe mjetet e peshkimit kanë marrë urdhër të mos dalin në det.

Kapiteneria konfirmon se pritet që situata orët e ardhshme të jetë edhe më e rëndë. Për këtë arsye mundet që trageti të mos lundrojë drejt Italisë./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono