Moti i keq në SHBA, stuhi dëbore dhe reshje të dendura

12:41 | 02/12/201912:410

Një stuhi dëbore dhe reshje të dendura kanë gjetur të papërgatitur amerikanët të cilët ktheheshin nga pushimet e Thanksgiving – ditës së falenderimeve; me temperatura dimërore që kanë përfshirë të gjithë verilindjen dhe pjesën më të madhe të perëndimit të vendit.

Janë 50 milion persona të përfshirë nga moti i keq, në mënyrë të veçantë në bregun lindor, duke bërë që të shpallet gjendja e jashtëzakonshme në shtete të ndryshme mes të cilave dhe në Kaliforni dhe Nju Jork.

Në Nju Jork orët e fundit janë regjistruar reshje të dendura por dhe reshje dëbore si në Boston dhe Filadelfia. Kaos për sa i përket trafikut ajror me më shumë se 1300 fluturime të nisura me vonesë dhe 700 të tjera të anuluara në të gjithë Shtetet e Bahskuara të Amerikës.

Situata mbetet kritike dhe në aeroportet kryesore të rajonit verilindor të vendit, ndërsa reshje shiu dhe erëra të forta kanë përfshirë Bregun Perëndimor dhe sidomos Kaliforninë./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono